Polskie Towarzysto Turystyczno - Krajoznawcze
Regionalny Oddział Szczeciński im. Stefana Kaczmarka

Klub Turystyczny "WKRZANIE"
działamy od 10 kwietnia 1968 r.
71-201 Szczecin ul. Stefana Wyszyńskiego 10
telefon i fax 91 434 56 24
Roman Przybyłowicz - prezes, tel. 516 084 779
Bogusław Wiśniewski - organizator imprez,   tel. 606 286 428

Plan na  Jesień 2014

20.09.   /sobota/  Zlot  im. Stanisława Grońskiego
zbiórka  dla nas:  Brama Portowa  na przystanku autobusu linii 807 - godz.  8. 30  - dalej  linią 65  (bilet 30 min)
trasa zielona: Pętla MZK  Osiedle Bukowe – Głaz Grońskiego – Bukowiec – Dęby Krzywoustego – meta boisko SP 74 (8 km)

21.09. /niedziela/  DYNIA  J. Miedwie
zbiórka Dworzec Główny PKP - godz. 9.35
odjazd pociągu o godz.  9.54, należy zakupić bilet do Stargardu Szczecińskiego
spacer ok.  5  km

27.09.   /sobota/
piesza wędrówka: Przęsocin – Puszcza Wkrzańska – Golęcino – Żelechowa (8 km)
Zbiórka: pętla autobusowa na placu Rodła godzina 10.00.

rowerowa eskapada: Las Arkoński – Puszcza Wkrzańska – Żelechowa (20 km)
Zbiórka: o godzinie 10.30 przed wejściem do Ogrodu Botanicznego „RÓŻANKA”

28.09.  /niedziela/
piesza wędrówka po Puszczy Bukowej
Zbiórka: pętla tramwajowa na Basenie Górniczym o godzinie 11.00

05.10 /niedziela/ Powitanie Jesieni w Puszczy Wkrzańskiej
zbiórka:   Głębokie - godz. 10.46
trasa piesza: Głębokie - leśniczówka Owczary –Pilchowo – Wielecka Góra – Wieża widokowa / ognisko/  Podbórz  (10 km)

trasa rowerowa dla  nas:
zbiórka:  Głębokie - godz. 10.46
przebieg trasy: Głębokie  - Bartoszewo - Podbórz
(ok. 25 km)

11.10.  /sobota/    Złota Jesień
zbiórka:  Jasne Błonie /pomnik Czynu Polaków/ - godz. 10.46
trasa piesza: Jasne Błonia - Różanka -  Głębokie - Wzgórze Arkony –Polana Harcerska  /ognisko/ - Głębokie (9 km)

trasa rowerowa dla nas
: zbiórka: Jasne Błonia (Pomnik Czynu Polaków) - godz. 10.46
przebieg trasy: Jasne Błonia -  Głębokie - Dobra - Bartoszewo - Polana Harcerska -  Głębokie (25 km)

Trochę historii ...
W peryferyjnej dzielnicy robotniczej Żelechowo, z inicjatywy młodzieży, został wybudowany Klub Młodych nad Odrą przy ul. Robotniczej 3. W tym klubie od 1967 r. działała sekcja turystyczna, która 10 kwietnia 1968 r. przekształciła się w 55 Koło PTTK, które przyjęło nazwę "Wkrzanie". Organizowano imprezy własne i uczestniczono w wycieczkach, rajdach i zlotach innych ogniw PTTK.
Do Koła wstępowali członkowie innych kół PTTK, zaistniała konieczność zmiany formuły organizacycnej na Klub. Po likwidacji Klubu Młodych, "Wkrzanie" zostali przyganięci przez Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom" na Niebuszewie (ul. św. Marcina). Kolejną siedzibą był Klub Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Jodłowej.
W lutym 2000 roku powrócono do idei stałych spotkań klubowych w lokalu Regionalnego Oddziału Szczedcińskiego PTTK przy al. Wyzwolenia 41

W ponad 36. letniej swej historii Klub organizował rozmaite formy turystyki i krajoznawstwa uczestnicząc w imprezach (OWRP, Zloty PTP, CZAK i inne) i akcjach (Polska Naszych Dni, Zamość, Frombork i in.)
Stałe imprezy Klubu to: świąteczne spacery (Boże Narodzenie, Wielkanoc), Lampionada, Zimowa Herbatka, Rajd w Nieznane "Wsiąść do pociągu ...", Poznajemy Szczecińskie Zabytki, wędrówka po Puszczy Bukowej "Bukowiec" i in. Ostatnio formy aktywności Klubu zostały poszerzone o działalność proekologiczną oraz organizację pieszych imprez międzynarodowych z programem krajoznawczym.